Modlitwa o Potomstwo

Szczęść Boże, Nazywam się Agnieszka i wraz z moim mężem Mirkiem prowadzę różę różańcową wspierającą modlitwą małżeństwa starające się o potomstwo.

Ubiegły rok był dla nas bardzo trudny. Nałożyło się na siebie dużo spraw, które momentami wydawały się nie do udźwignięcia. Ślubując sobie miłość w czerwcu 2017 roku nie zdawaliśmy sobie sprawy, że będziemy mieli problem
z poczęciem dziecka. Miesiąc za miesiącem mijał i nic… Postanowiliśmy udać się do lekarza. Kolejne diagnozy, które słyszeliśmy przygniotły nas coraz bardziej. Morze wylanych łez nie przynosiło żadnej ulgi. Pojawił się bunt, złość, rozgoryczenie. Dlaczego my? Do tego pojawiły się problemy rodzinne, które dotykały nasze małżeństwo. Pojawiły się kłótnie, niezrozumienie, rozczarowanie, brak zaufania. Mimo to codziennie wieczorem klękaliśmy do wspólnej modlitwy.
Od znajomej dowiedzieliśmy się, że każdego 8 dnia miesiąca w naszym Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej
w Matemblewie odbywa się adoracja z modlitwą o uzdrowienie dla małżeństw pragnących potomstwa. Zaczęliśmy przyjeżdżać tu regularnie. Dla nas był i jest to piękny czas spotkania z Jezusem. On porusza i przemienia nasze serca, wylewa morze łask, otacza swoją miłością. Po każdej adoracji idziemy pod figurę Matki Bożej Brzemiennej prosić Ją
o wstawiennictwo. Oboje wiemy, że dzięki Niej jesteśmy razem. Dzięki Maryi rozwiązały się też nasze problemy rodzinne. Jakiś czas temu podczas adoracji padło słowo poznania, że “jest tu grupa znajomych, którą Pan Jezus zaprasza do wspólnej modlitwy za siebie”. Część z nas zna się z Mszy o dobrego męża i żonę, część należała do róży modlącej się w tej intencji. Każdy z nas czekał na siebie kilka lat, a teraz wszyscy czekamy na potomstwo.
Dziś trwamy wspólnie na modlitwie w Matemblewie. To Maryja przyprowadziła nas do tego miejsca. Podczas odmawiania różańca w naszych sercach zrodziło się pragnienie utworzenia róży różańcowej w intencji małżonków pragnących potomstwa. Wierzymy, że to pragnienie wlała w nasze serca Maryja. Oczywiście mieliśmy wiele obaw, czy uda nam się zebrać choć 20 osób chętnych do wspólnej modlitwy. Oddaliśmy to wszystko Jezusowi przez ręce Maryi. Po opublikowaniu zaproszenia do róży na fanpage’u naszej wspólnoty “modlitwa o potomstwo” w przeciągu miesiąca zgłosiło się ponad 400 osób z całej Polski. 8 marca rozpoczęliśmy wspólną modlitwę. Przed nami cudowny czas spędzony w objęciach naszej mamy Maryi. Ufamy, że dla nas Wszystkich będzie to czas pełen cudów i łask.
Wiemy jak trudną drogę muszą przejść małżeństwa, które wiele lat bezskutecznie starają się o potomstwo, bo sami nią idziemy. To droga pełna bólu, wyrzeczeń, rozczarowań. Mamy ogromne pragnienie, aby iść tą drogą razem z Maryja, nie tylko we dwoje, ale całą gromadą małżeństw, które tak jak my pragną zostać rodzicami.
Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy różańcowej. Każdego dnia modlimy się 10 różańca w intencji małżeństwa starających się o potomstwo. Odmówienie modlitwy to zaledwie 5 minut. Starasz się o potomstwo? Chcesz wspierać innych swoją modlitwą? Módl się razem z nami! W jedności siła!